··· CO NOWEGO ? ··· GALERIA ZDJĘĆ ···
APKOAutomatyka Przemysłowa Komputery Oprogramowanie
 

KONTAKT

...

PRODUKTY

...

FIRMA

 

«strona główna | « powrót do Produktów

Produkty ···

produkty

produkty

produkty
PDP-N - Sygnalizator wibracyjny przeznaczony dla wspomagania osób niepełnosprawnych.

Tańszy, o większej funkcjonalności, odpowiednik produktu EK 533 UAK.

Sygnalizator wibracyjny PDP-N to specjalny rodzaj przycisku sensorowego, przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Jego zadaniem jest przekazanie informacji do sterownika sygnalizacji świetlnej, że na przejście przez jezdnię oczekuje osoba niepełnosprawna wymagająca odpowiedniej obsługi - najczęściej wydłużenia światła zielonego. Sygnalizator PDP-N wyposażony jest w system wibracji ułatwiający orientację osoby niewidomej i wskazuje jakie aktualnie światło świeci się na przejściu dla pieszych. Dla potrzeb osób niedowidzących sygnalizator wibracyjny PDP-N został wyposażony w czytelne podświetlane ikony "ludzików" tożsame z występującymi na sygnalizatorze świetlnym. Może to pomóc w zorientowaniu się osoby niedowidzącej, jakie aktualnie światło świeci się na sygnalizatorze świetlnym umiejscowionym po drugiej stronie przejścia dla pieszych. Aby niepełnosprawny mógł łatwo odnaleźć sygnalizator wibracyjny PDP-N, zostałon wyposażony w akustyczny system naprowadzania, generujący dźwięk zgodny z wymaganiami określnymi obowiązującymi przepisami. Odpowiednie ikony umieszczone pod przyciskiem jednoznacznie wskazują dla kogo jest przeznaczone urządzenie. Sygnalizator wibracyjny PDP-N współpracuje z modułem sterującym PDP-MS. Jego zadaniem jest sterowanie nagłośnieniem obszaru przejścia za pośrednictwem głośnika tubowego oraz wygenerowaniem sygnału naprowadzania na sygnalizator wibracyjny PDP-N. System akustyczny modułu PDP-MS wyposażony jest w inteligentną automatyczną regulację głośności. Układy sygnalizatora wibracyjnego PDP-N oraz moduł PDP-MS wymagają zewnętrznego zasilania 24V. Całość współpracuje z każdym sterownikiem sygnalizacji świetlnej posiadającym odpowiednią funkcjonalność w zakresie obsługi osób niepełnosprawnych.

System dźwiękowy spełnia wymogi ROZPORZADZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU z dnia 3 lipca 2015 r. poz. 1314, pkt 3.3.5.2. "Sygnalizatory akustyczne dla pieszych"

System wibracyjny spełnia wymogi ROZPORZADZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU z dnia 3 lipca 2015 r. poz. 1314, pkt 3.3.5.3. "Sygnalizatory wibracyjne"

Karta katalogowa »
Instrukcja obsługi »
Podłączenie »
Deklaracja zgodności »
Gwarancja »
Prezentacja dźwięku dla przejść przez jezdnię »
Prezentacja dźwięku dla przejść przez torowisko »

produkty produkty

produkty produkty

produkty produkty

 

«strona główna | góra

 

Nasz adres: ul. Chłopska 46, 55-080 SMOLEC, tel. 0-602-155-785, e-mail: apko@apko.com.pl

created by bmdweb.com & Piotr Wisznicki